امنیت شبکه و داده

یکی از راهکارهای اصلی که توسط شرکت پیشگامان فناوری اطلاعات هامون ارائه می شود خدمات امنیت شبکه و داده (Information Protection & Cyber Security Solutions) است. امروزه حملات سایبری در اشکال و ابعاد مختلف صورت می گیرند و از آن جا که اکثر سازمان ها دارای اطلاعات و داده های حیاتی تجاری هستند، حفظ امنیت شبکه و داده بسیار مهم است. از طرفی امنیت ضعیف سایبری می تواند سیستم ها و خدمات یک سازمان را در معرض خطر قرار دهد و در مواردی حتی بقای شرکت نیز به خطر می افتد. بنابراین حفاظت از شبکه و داده های دیجیتال باید یک الویت مهم برای همه سازمان ها باشد. در ادامه به انواع راهکارهای ارائه شده امنیت شبکه و داده توسط شرکت هامون اشاره شده است.

امنیت شبکه و داده
امنیت شبکه و داده

پیشگیری از نشت اطلاعات

حفاظت از اطلاعات و اجرای سیاست های مربوط به آن در محیط های سازمانی هرگز آسان نبوده است. اما امروزه با چالش های جدیدی در این زمینه روبرو هستیم. اطلاعات حساس از طریق محیط های ابری و دستگاه های قابل حمل نظیر موبایل و تبلت از محیط حفاظت شده شبکه خارج می شوند و تعداد حملات هدفمند سایبری رو به افزایش است. تمامی این عوامل باعث می شوند محافظت از اطلاعات سازمانی در برابر نشت و یا سرقت اطلاعات بیش از پیش مشکل باشد.

Data Loss Prevention که به اختصار DLP نامیده می شود با رویکردی جامع به مساله حفاظت از اطلاعات می پردازد و با در نظر گرفتن واقعیت های محیط های ابری و موبایل که امروزه مورد استفاده سازمان ها می باشد، از اطلاعات سازمانی در برابر نشت و یا سرقت محافظت می کند. (بیشتر بخوانید…)

رمزنگاری اطلاعات

از مهم ترین راهکارهای شرکت هامون در زمینه امنیت شبکه و داده، رمز نگاری اطلاعات (Encryption) است. به وسیله رمزنگاری اطلاعات میتوان از اطلاعات بر روی تمام سیستم ها و ذخیره سازهای قابل حمل محافظت کرد. (بیشتر بخوانید…)

حفاظت از پایگاه های اطلاعاتی

امکانات امنیت پایگاه های اطلاعاتی (Database Security) که توسط تولید کنندگان سیستم های مدیریت پایگاه داده رابطه ای در اختیار استفاده کنندگان قرار می گیرد تنها بخش کوچکی از تصویر کلی امنیت پایگاه های اطلاعاتی است. درحالیکه برخی از قابلیت های امنیتی حساس در پلتفرم های RDBMS موجود پیاده سازی شده اند، بسیاری از سرویس های حساس در خصوص امنیت پایگاه های اطلاعاتی بزرگ در این پلتفرم ها وجود ندارند. از این رو درخواست جهت ابزارهای امنیت پایگاه های اطلاعاتی که توسط سایر تولید کنندگان ارائه می گردد، وجود دارد. (بیشتر بخوانید…)

امنیت تجهیزات و کاربران نهایی

امروزه، با تحول و رشد پیوسته محیط های فناوری اطلاعات، حمله کنندگان سایبری از روش های بسیار پیچیده تری جهت نفوذ به شبکه های رایانه ای و تجهیزات نهایی (Endpoints) که آخرین خط دفاعی می باشند، استفاده می کنند. در حالی که حملات باج افزارهایی نظیر WannaCry و Petya شیوع بسیاری یافته است، سازمان ها بسیار بیشتر نگران اینگونه حملات و خسارات و اختلالات ناشی از آن می باشند.

با توجه به این موضوعات، مدیریت چندین محصول با فناوری های گوناگون جهت محافظت در برابر انواع مخاطرات می تواند چالش برانگیز باشد. با محدودیت منابع و بودجه، کارشناسان امنیت استفاده از محصولات یکپارچه، با مدیریت آسان و فناوری های سازگار که سطح امنیت را بصورت سرتاسری افزایش می دهد را ترجیح می دهند. (بیشتر بخوانید…)

امنیت ایمیل

یکی دیگر از راهکارهای امنیت شبکه و داده شرکت هامون امنیت ایمیل (Email Security) است. امنیت ایمیل شامل کلیه انواع ایمیل های سازمانی، ایمیل های مبتنی بر ابر و یا ایمیل های ترکیبی، با درک واضح و واقع بینانه ای نسبت به آنچه ممکن است اتفاق بافتد، آغاز می شود. ایمیل رایج ترین راه در میان مجرمان سایبری برای نفوذ به شبکه سازمان ها و گسترش تهدیدات امنیتی است.

شناسایی و متوقف کردن حملات پیشرفته و Zero-day ها، در مقایسه با تهدیدات قدیمی تر، بسیار دشوار است و آنتی ویروس های استاندارد مبتنی بر امضاء، عملاً در مقابل آن ها ناکارآمد هستند. بنابراین برای بسیاری از سازمان ها امنیت ایمیل حیاتی بوده و به لطف راهکارهای جامع برای کنترل زیرساخت ایمیل، می توانند از امنیت آن اطمینان حاصل کنند. (بیشتر بخوانید…)

امنیت درگاه

درگاه های امنیت وب (Gateway Security) با استفاده از URL Filtering، دفاع پیشرفته در برابر مخاطرات سایبری و موتورهای ضد بد افزار برای محافظت از کاربران اینترنت سازمان در برابر تهدیدات موجود در اینترنت و همچنین کمک به سازمان در جهت اعمال سیاست های مدیریتی در خصوص استفاده از اینترنت، مورد استفاده می باشند. (بیشتر بخوانید…)

امنیت نرم افزارهای تحت وب

راهکارهای (Web Application Firewall) جهت حفاظت نرم افزارهای تحت وب در برابر حملات مختلفی از جمله Injection Attacks و حملات DoS در لایه Application و همچنین تشخیص ترافیک های غیر معمول به وب سرورها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین نظارت و کنترل دسترسی به نرم افزارهای تحت وب و جمع آوری لاگ های دسترسی به سرور وب از قابلیت های راهکار های WAF است. (بیشتر بخوانید…)

اعتبارسنجی و احراز هویت

حملات پیچیده صورت گرفته بیانگر این نکته هستند که شیوه استفاده از کلمه های عبور برای جلوگیری از نشت اطلاعات، نفوذ به شبکه های سازمانی و سرقت شناسه های کاربری کافی نمی باشد.

احراز هویت
اعتبارسنجی و احراز هویت

یک راهکار اعتبار سنجی و احراز هویت (Validation & ID Protection) به شما کمک می کند تا از دسترسی های غیر مجاز به شبکه و نرم افزار های کاربردی های حساس جلوگیری نمایید، سازمان خود را با استاندارهای محافظت از اطلاعات سازگار کنید و بهترین شیوه های امنیت سایبری را پیاده سازی نمایید. همچنین این راهکار شما را قادر می سازد تا امنیت سازمان خود را هم زمان با تامین دسترسی های کاربران داخل و خارج از سازمان، همکاران تجاری، پیمانکاران و تامین کنندگان و مشتریان حفظ نمایید. (بیشتر بخوانید…)

حفاظت پیشرفته در برابر تهدیدات سایبری

از مهم ترین راهکارهای امنیت شبکه و داده، حفاظت پیشرفته در برابر تهدیدات سایبری (Advanced Threat Protection) است. امروزه اکثر سازمان های بزرگ محیط های IT گسترده ای دارند که پیچیدگی آن به شکل فزاینده ای رو به افزایش است. در بسیاری از این سازمان ها راهکارهایی جهت انجام وظایف خاص پیاده سازی شده اند. بنابراین این سازمان ها نیاز به راهکاری جهت محافظت سیستم ها دارند که بیشترین بازدهی و بالاترین سطح محافظت در تمام لایه ها را با یکپارچگی با دیگر راهکارهای امنیت IT در جهت به اشتراک گذاری اطلاعات و هماهنگی در پاسخگویی به رخدادهای شبکه فراهم نماید. (بیشتر بخوانید…)