امنیت تجهیزات و کاربران نهایی

امنیت تجهیزات و کاربران

اگر برای تامین امنیت تجهیزات و کاربران خود نگران هستید، می توانید از راهکار ارائه شده توسط مرکز امنیت شبکه و داده شرکت پیشگامان فناوری اطلاعات هامون استفاده کنید. امروزه، با تحول و رشد پیوسته محیط های فناوری اطلاعات، حمله کنندگان سایبری از روش های بسیار پیچیده تری جهت نفوذ به شبکه های رایانه ای و تجهیزات نهایی (Endpoints) که آخرین خط دفاعی می باشند، استفاده می کنند. در حالی که حملات باج افزارهایی نظیر WannaCry و Petya شیوع بسیاری یافته است سازمان ها بسیار بیشتر نگران اینگونه حملات و خسارات و اختلالات ناشی از آن می باشند.

علاوه بر این، حمله کنندگان استفاده از تکنیک های جدیدی نظیر حملات file-less (استقرار در حافظه به جای هارد دیسک) و living off the land (استفاده از ابزار های موجود در رایانه جهت حمله) را گسترش داده اند که باعث تهدیدات جدی تری می گردند و امنیت تجهیزات و کاربران را تهدید می کنند.

با توجه به این موضوع چه راهکاری برای مقابله با حملات سایبری می تواند موثر باشد؟ مدیریت چندین محصول با فناوری های گوناگون جهت محافظت در برابر انواع مخاطرات می تواند چالش برانگیز باشد. به خصوص آن که گستره جغرافیایی استفاده از آنها وسیع و سیستم عامل و پلتفرم های مورد محافظت مختلف باشند.

کارشناسان امنیت استفاده از محصولات یکپارچه، با مدیریت آسان و فناوری های سازگار که سطح امنیت را بصورت سرتاسری افزایش می دهد را ترجیح می دهند.

Endpoint
  • محافظت ایستگاه های کاری (Endpoint Protection for Clients)
  • محافظت سرورهای مجازی سازی (Endpoint Protection for Virtualization Environment)
  • محافظت تجهیزات همراه (Endpoint Protection for Mobile)
  • محافظت سرورها (Endpoint Protection for Servers)
  • محافظت دسکتاپ مجازی (Endpoint Protection for VDI)
  • محافظت سیستم های حساس (Endpoint protection for Critical Systems and IoT)