امنیت ایمیل

امنیت ایمیل

ایمیل یکی از رایج ترین راه های موجود برای برقراری ارتباط و تبادل اطلاعات بین اشخاص و سازمان ها است. اطلاعاتی که از طریق ایمیل جابجا می شود ممکن است ارزش زیادی داشته باشند و مورد توجه سارقان و هکر ها باشند. بنابراین نباید ایمیل خود را آسیب پذیر رها کنید. بر این اساس مرکز امنیت شبکه و داده شرکت پیشگامان فناوری اطلاعات هامون راهکار امنیت ایمیل (Email Security) را ارائه داده است.

امنیت ایمیل (Email Security) شامل کلیه انواع ایمیل های سازمانی، ایمیل های مبتنی بر ابر و یا ایمیل های ترکیبی، با درک واضح و واقع بینانه ای نسبت به آنچه ممکن است اتفاق بیفتد، آغاز می شود.

همانطور که گفته شد، ایمیل رایج ترین راه در میان مجرمان سایبری برای نفوذ به شبکه سازمان ها و گسترش تهدادات امنیتی است. بر اساس گزارشات مختلف منتشر شده، بسیاری از سازمان ها بصورت مداوم و از طریق ایمیل های تجاری حاوی بدافزارها، مورد حمله قرار گرفته اند و در 71% موارد، گروه های مهاجم از حملات فیشینگ برای هدف حمله قرار دادن سازمان ها، استفاده کرده اند.

با افزایش تعداد این حملات، مقابله با آن ها نیز افزایش یافته است. شناسایی و متوقف کردن حملات پیشرفته و Zero-day ها، در مقایسه با تهدیدات قدیمی تر، بسیار دشوار است و آنتی ویروس های استاندارد مبتنی بر امضاء، عملاً در مقابل آن ها ناکارآمد هستند. این حملات پیچیده عموماً از Domain Spoofing و پیوندهای مخرب تعبیه شده در ایمیل ها برای گسترش استفاده می کنند.

برای بسیاری از سازمان ها امنیت ایمیل حیاتی بوده و به لطف راهکارهای جامع برای کنترل زیرساخت ایمیل، می توانند از امنیت آن اطمینان حاصل کنند.